Tippek anyák napjára, hogy tökéletes – vagy legalábbis vállalható – fotók készüljenek az anyukákról is – a cikk, amelyet mutass meg a párodnak

Tippek anyák napjára, hogy tökéletes – vagy legalábbis vállalható – fotók készüljenek az anyukákról is – a cikk, amelyet mutass meg a párodnak

Tele van a telefonod jobbnál jobb képekkel a gyerekeidről, párodról, barátaidról, de rólad alig készül néhány vállalható? Homályos, rosszak a fények, esetleg nyitva van a szád, vagy csukva a szemed? A közösségi oldalakat ugyan elárasztják azok a mémek, amelyek ezeknek a sikertelen alkotásoknak állítanak emléket, és amelyek valódi női szolidaritást kovácsolnak ezekből a ciki helyzetekből, de azért valljuk be, örülnél pár jó képnek magadról, vagy amin a gyerekeiddel közösen vagy rajta. Persze a profi fotós kiváló választás, de íme pár tipp az IKONO immerzív kiállítótértől, hogy hogyan lehet klasszul megörökíteni a hétköznapokat.

Anyukák, ismerős a következő helyzet? Ti művészi fotókat készítetek a gyerekeitekről, amikor boldog pillanatokat töltenek a barátaikkal, apukájukkal, rokonokkal. És mit kaptok viszonzásul? Olyan képeket, amiből simán mémek születhetnének? Persze, egyfelől ez vicces, de azért jó lenne pár igazán szép kép rólatok is, amiket őszinte örömmel csodálhatsz később. Az immerzív kiállítótér, az IKONO tippjeit olvashatjátok alább, hogy az anyák napi képek már jobban sikerüljenek.

Nem mindegy, hogy szabadban vagy zárt térben fotózol-e; ezekre figyelj:

Alapszabály, hogy a fény a legnagyobb szövetségesed, felejtsd el a vakut! A természetes fény szuper, legyen az park, kert vagy egy világos ablak, használd ki a nappali fényt, ami gyengéden világítja meg az arcokat. Ha napsütésben fotózol, kerüld a déli tűző napot, mert túl erős árnyékot vet. Jobbak lehetnek a reggeli vagy késő délutáni aranyóra fényei. Használhatsz árnyékokat is, pl. fa alatt vagy egy épület mellett a szórt fény szebbé teszi a bőrt, ráadásul a képen szereplők sem fognak hunyorogni. Tedd háttérbe a napot és játssz a sziluettekkel, esetleg állj oldalra, hogy legyen kontraszt és mélység. Zárt térben is készülhetnek ugyanolyan klassz képek, például az IKONO lenyűgöző termeiben. Érdemes kerülni a mennyezeti lámpát, mert a fentről jövő fény erős árnyékokat vet az arcra. Használj inkább oldalról érkező, meleg fényű lámpát vagy ülj ablak mellé.

Különleges budapesti helyszínek, ahol semmiképp se felejtsétek el fotózni egymást

Budapest tele van kiváló fotós helyszínekkel, különösen, ha valami egyedi, kreatív, vizuálisan izgalmas környezetet keresel. Itt egy válogatás külső és belső helyszínekből, ahol szuper anyák napi képeket készíthettek:

· Filozófusok kertje (Gellért-hegy): Szoborcsoportok, csend, gyönyörű kilátás, amely reggeli fényében és naplementében különösen varázslatos. Plusz pont, hogy kevésbé zsúfolt, mint a Citadella.

· Kopaszi-gát: Modern, skandináv hangulatú építmények, sok fa és víz, szuper naplemente, romantikus híd – és egyedi fotózható textúrák mindenhol.

· Zuglói Japánkert: A város szívében van, mégis egészen más világba repít. Tavaszi virágzáskor különösen álomszerű.

· Párisi Udvar Hotel (bejárat + lobby): Lenyűgöző szecessziós, mór és neogótikus elemek keverednek itt, csodáld meg az üvegkupolát, díszlépcsőket és mozaikpadlókat, és ne felejts el kattintani. Kávézás, sütizés közben szuper hangulatú sorozatot is készíthetsz.

· IKONO: Az IKONO immerzív kiállítótér lebilincselő utazásra hívja az oda látogatókat. A képzőművészek által életre hívott eklektikus világban egyszerre van jelen az alkotás mellett a játék és a meglepetés ereje. A terei ráadásul fotózásra is szuperek: ki ne akarna egy képet egy labdákkal teli medencében vagy tükrök és lámpások rengetegében?

· Postamúzeum: Ha posztmodern enteriőrben, színes telefonok, bélyeges falak, szokatlan díszletek közt örökíttetnéd meg magatokat, akkor irány a Postamúzeum!

Minden fotó egy történet, íme, amiket érdemes megfogadni a szuper kép érdekében:

· Csak egyszerűen – a kevesebb néha több!

Ne erőltess bonyolult pózokat, a kép legyen inkább spontán! Egy ölelés, séta a parkban, egy elkapott mosoly – ennyi elég is. Ne trükközz, csak kapd el a valódi pillanatot, ami a családról szól. A természetes mosolyok a legszebbek!

· Kapd el a mozgást!

A legjobb képek azok, amiken történik valami: egy ugrás, egy futás, egy ölelés. Kerüld a merev, unalmas fotókat – egy mozdulat, nevetés, játék: ettől lesz egy kép igazán különleges és őszinte.

· Mesélj el egy történetet!

Minden kép egy történet. Egy mosoly uzsonna közben, egy jóéjtpuszi, egy közös móka pillanata. Figyelj a részletekre: hogyan viselkedik a gyerek az anyukájával, milyen az arckifejezése, hogyan reagál a környezetre. Egy apróság is különlegessé teheti a fotót. Nem csak egy kép készül – egy valódi pillanatot örökít meg.

· Nem kell tökéletesnek lennie

A tökéletesség túl van értékelve. Ami igazán számít, az a történet a kép mögött. Lehet, hogy lesz rajta egy kis hiba, de az valójában nem is hiba, hanem attól lesz a kép valóságos és szerethető.

És végül az alapok, amiket sosem árt elismételni:

· Tisztítsd meg a lencsét!

Alap, nem igaz? Mégis sokan elfelejtik. A zsebben, táskában összekoszolódott lencse homályos, fátyolos képeket okoz. Egy pillanat alatt letörölheted, és máris élesebb, tisztább lesz a kép.

· Használj rácsvonalakat! (grid)

Kapcsold be a gridlines funkciót a kamera beállításainál! Segít a harmadolási szabály alkalmazásában, ami automatikusan profibb kompozíciót eredményez.

· Állítsd be a fókuszt manuálisan

Koppints arra a pontra a képernyőn, amit szeretnél fókuszba helyezni. Így a telefon jobban beállítja az élességet és az expozíciót.

· Ne használj digitális zoomot

Digitális zoom helyett inkább lépj közelebb, hiszen a digitális zoom sok esetben leronthatja a képminőséget.

Korábbi sajtóközlemények